SOSYAL PROJELER VE TURLAR

Dersimiz Bisiklet

Eskişehir’de başlayacak proje ile 2018 yılı içinde 500 ilk okul öğrencisi bisiklet ile tanıştı. TEGV Eskişehir Atatürk Eğitim Parkında uygulanan klüp etkinliği, Eskişehir Sakin Okul Derneği ve Eskişehir Bisiklet Derneği üyelerinin gönüllüleri tarafından uygulandı.

Yeni Başlayanlar İçin Eskişehir Bisiklet Rehberi

Genç Bank finansmanında Tepebaşı Gençlik Merkezi ile ortak yapılmıştır. Bisiklete yeni başlayanlar için temel bilgiler, Eskişehir’deki bisiklet grupları ve irtibat bilgileri, popüler başlangıç rotaları ve grupla sürüş kuralları kapsamaktadır. 2016 kasım ayı itibariyle günceldir.

Görme engelli bisiklet sürücüleri için rehberin sesletimi:

Şenlikli toplum Sivil Düşün Projesi

BBOM derneğinin yürütücü olduğu Şenlikli Toplum platformunda biz de sokak dönüşümlerinde yer alarak destek olduk. 2016 yılında başlayan platformun her yıl etkinlikler yapmaya devam ediyor. Biz de bu projede destekçi kurumlar içinde yer alıyoruz.

Eşpedal Projesi

2016 yılında Amerikan Kültür Derneği ile Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü’nün yaptığı Eşpedal projesine sahada destek verdik. Devam eden iki yıl boyunca Eskişehir’deki eşpedal uygulamalarının yürütücülüğünü üstlendik.